25 lat targów mody w Brnie

W dniach od 17 do 19 lutego 2018 roku odbędzie się w Brnie 51. edycja Międzynarodowych Targów Mody STYL i KABO – największa prezentacja przemysłu modowego o charakterze B2B na rynku czeskim i słowackim. Firmy z branży odzieżowej i obuwniczej  ponownie będą miały możliwość zainteresowania swoją ofertą partnerów handlowych oraz zaprezentowania im nowości przygoto- wywanych na przyszły sezon.

Historia Targów STYL i KABO zaczęła się przed ćwierćwieczem. W pięknej funkcjonalistycznej przestrzeni brneńskiego Centrum Wystawienniczego przygotowano wtedy pierwszą edycję targów, podczas których również po raz pierwszy miały zostać oddane do dyspozycji pawilony wyłącznie producentom tekstyliów, obuwia, galanterii skórzanej oraz biżuterii. W przeszłości ich stoiska były częścią  Międzynarodowych Targów Konsumpcyjnych.

Organizatorzy chcieli wyjść naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na spotkania kontraktacyjne, które do tej pory odbywały dwa razy do roku w rytmie przeplatających się sezonów modowych, w kultowej przestrzeni i towarzyszącym im pokazom mody. Po 25 latach wiemy już, że projekt ten został w pełni zrealizowany a Targi STYL i KABO na stałe wpisały się do kalendarzy specjalistów z branży mody. W ostatniej, jubileuszowej 50. edycji targów w sierpniu 2017 roku udział wzięły 253 firmy z 15 krajów a liczba prezentowanych marek wzrosła do 780. Nowe kolekcje na sezon wiosna i lato 2018 obejrzało około 5.000 zwiedzających, przede wszystkim handlowców i kupców.

W lutym 2018 na zwiedzających czekają nowe kolekcje na sezon jesień i zima 2018/2019. Zostaną zaprezentowane nie tylko na stoiskach, ale również podczas kontraktacyjnych pokazów mody poświęconych zarówno modzie damskiej i męskiej, ale również bieliźnie i wyrobom pończoszniczym. Nowością będzie specjalny pokaz mody, podczas którego blogerki modowe zaprezentują wybrane eksponaty z kolekcji wystawców. Również uczestnicy Targów KABO mogą swoje nowości z branży obuwniczej oraz galanterii skórzanej zaprezentować za pomocą innowacyjnej formy – bezpośrednio w pawilonie V zostanie otwarte KABO Forum, gdzie można będzie przeprowadzić krótkie prezentacje firmowe z wykorzystaniem technologii audiowizualnej.

Dokładny termin imprezy: 17-19.02.2018 r. (sobota-poniedziałek), więcej informacji na stronie www.targi.brno.pl i www.bvv.cz/styl-kabo/.