Duże zainteresowanie wystawców - MSV 2015

57. Międzynarodowe Targi Maszynowe odbędą się w Brnie w terminie od 14 do 18 września 2015 i już dziś wiadomo, że będą kontynuacją  sukcesu ubiegłych edycji. Czeska gospodarka ma się dobrze, produkcja przemysłowa przyśpiesza tempo wzrostowe, a zainteresowanie udziałem w największych targach przemysłowych w Europie Środkowej jest bardzo duże. 

Motorem wzrostu czeskiej gospodarki pozostaje eksport, a w szczególności przemysł, który w lutym w ujęciu międzyrocznym wzrósł o 4,5 procenta. Wśród firm przemysłowych przeważa optymizm, który przekłada się na większe zainteresowanie udziałem w targach, chęć pochwalenia się partnerom biznesowym nowymi produktami oraz pozyskania nowych klientów. Dwa miesiące przed rozpoczęciem MSV w największych pawilonach brneńskiego Centrum Wystawienniczego powstają ekspozycje zarówno stałych jak i nowych wystawców. Focus Country MSV 2015 będzie Republika Korei. Po raz pierwszy do udziału w targach w Brnie przygotowuje się japońska Reverse Exhibition  - wystawa produktów, na które japońscy producenci szukają dostawców. Organizatorem tej jednodniowej akcji jest Japońska Organizacja Handlu Zagranicznego JETRO (Japan External Trade Organization). Tematem wiodącym tegorocznej edycji został Przemysł 4.0 - zintegrowany i zautomatyzowany przemysł, który stanowi nowy, kolejny etap rewolucji przemysłowej. Gościem specjalnym targów będzie chińska prowincja Hebei.

Kluczową branżą pozostają obrabiarki i formierki, największe powierzchnie już z wyprzedzeniem wynajęli stali wystawcy tacy jak KOVOSVIT MAS, TAJMAC-ZPS, DMG MORI SEIKI, YAMAZAKI MAZAK, producenci narzędzi GÜHRING, Hoffmann Qualitätswerkzeuge i inni. Na targi powracają krajowi producenci narzędzi do obróbki  PRAMET TOOLS, a po dłuższej nieobecności również MCN CZ. Pojawiły się także nowe zgłoszenia udziału z kraju i z zagranicy. Z firm niemieckich po raz pierwszy w targach wezmą udział TRAMEC, Handtmann A-Punkt Automation i Haas Schleifmaschinen, z Austrii przyjedzie firma AMF Andreas Maier, a z Republiki Czeskiej pojawi się np. Machine Group lub Mayfran CZ. W branży formierek organizatorzy odnotowują międzyroczny wzrost wynajętej powierzchni ekspozycyjnej wśród głównych wystawców. Przybyły również nowe firmy z Niemiec oraz z Polski. Pocieszający jest także powrót znaczących firm, które w ostatnich latach uczestniczyły w targach w ramach oficjalnych ekspozycji  lub w ogóle nie brały udziału. Przykładem może być firma Bystronic.

Tematem głównym MSV 2015 ponownie będzie przekrojowy projekt Automatizace - prezentacja technologii pomiarowych, sterowania, automatyzacji i regulacji we wszystkich dziedzinach. Branża elektroniki, automatyzacji i technologii pomiarowej pozostaje najsilniej obłożonym segmentem, a zwiedzających spotka szereg nowości m.in. w dziedzinie robotyki. Ze stałych wystawców nie zabraknie firm takich jak ABB, Olympus, KUKA, Mitutoyo lub Hexagon Metrology. Nowi wystawcy zgłaszają się z Niemiec, Polski, Holandii, Danii oraz Chin.

Trzecią kluczową gałęzią są materiały i komponenty dla przemysłu maszynowego. Również w tej branży widać pozytywny rozwój gospodarczy, a wszyscy znaczący gracze już zarezerwowali wielkie powierzchnie. Mówimy o firmach takich jak: ArcelorMittal, Vítkovice Holding, Italinox, węgierski ISD Dunaferr, producent łożysk Bonus i ZKL i inni. Po raz pierwszy w targach MSV weźmie udział słowacka firma MENZI MUCK SLOVAKIA.

Tak jak i w ubiegłych latach na targach MSV zobaczymy silną reprezentację przetwórców tworzyw sztucznych. W branży tworzyw sztucznych, gumy i kompozytów swój udział zgłosili tradycyjni wystawcy tj. Arburg, Engel, Luger, Kuboušek, Hasco, Mapro czy BOCO. Po dłuższej nieobecności na targi powraca znacząca firma ALBIS PLASTIC, wzrosła również liczba nowych firm - 13 procent zgłoszonych będzie uczestniczyło w targach po raz pierwszy. Również w branży chemii dla przemysłu maszynowego oczekuje się dużej frekwencji na czele ze stałymi wystawcami takimi jak: Total, Blaser, Sika, Fuchs Oil a Weicon-Šafařík. Zwiększone zainteresowanie  przejawia się także w segmencie spawalnictwa. Tutaj swój udział zgłosiły firmy ABB, FRONIUS, CLOOS, YASKAWA a VALK WELDING. Firma Comau Czech nawiąże do swojej premiery z zeszłego roku na targach WELDING.

Równolegle z MSV 2015 odbędą się dwie specjalistyczne imprezy targowe. Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TRANSPORT a LOGISTIKA powracają po czterech latach nieobecności. W ramach tych targów zostaną zaprezentowane nowości w branżach, które związane są praktycznie z każdą produkcją przemysłową. Swój udział zgłosili czołowi dostawcy usług transportowych i logistycznych. Wśród wystawców znajdzie się producent urządzeń transportowych Interroll a TMT, z branży technologii składowania zobaczymy firmy Kardex i Kasys. Firmy TECHNOLOGY czy UTZ Group zasilą sektor przemysłowego pakowania. Po raz pierwszy w ramach kompleksu MSV odbędą się Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska ENVITECH.

Więcej informacji na temat MSV 2015 na www.bvv.cz/msv.