Dwudziestolecie Targów TECHAGRO

W dniach od 30 marca do 3 kwietnia 2014 roku w Centrum Wystawienniczym w Brnie w Republice Czeskiej  odbędzie się kompleks targów, na czele z Targami Techniki Rolniczej - TECHAGRO. Wydarzenie to jest jednym z trzech największych tego typu w Europie, a obecność na targach stanowi dobrą okazję nie tylko do zapoznania się z nowościami w technice rolniczej i leśnej, ale również do spotkania z rolnikami, leśnikami i myśliwymi. Pierwsza edycja TECHAGRO, która odbyła się w Centrum Wystawienniczym miała miejsce w Brnie 20 lat temu. Równolegle z targami rolnictwa TECHAGRO odbędą sie również targi leśnictwa i łowiectwa - SILVA REGINA, odnawialnych źródeł energii w rolnictwie i leśnictwie BIOMASA oraz ANIMAL VETEX - targi weterynaryjne. Częścią targów weterynaryjnych jest także wystawa zwierząt hodowlanych. Centrum Wystawiennicze w Brnie w całości zostało zajęte; obecnie zarejestrowano wystawców z 38 krajów.

Bezpłatny wstęp do Centrum Wystawienniczego dla grup zorganizowanych
Podobnie jak w poprzednich latach, oferujemy bezpłatny wstęp na targi dla grup zorganizowanych. Grupa musi liczyć więcej niż 15 członków, a dodatkową zaletą jest nieskomplikowana rejestracja. Procedura uzyskania zniżki dla grup zorganizowanych jest opisana na stronie internetowej TECHAGRO. Parkingi położone w pobliżu Centrum Wystawienniczego, są przystosowane do obsługi autokarów.

Pokaz maszyn na targach BIOMASA
Na całym świecie wzrasta wykorzystanie energii z materiałów organicznych. W Pawilonie Z na targach BIOMASA wystawcy zaprezentują kotły na biomasę oraz maszyny do produkcji zrębków drzewnych. Maszyny będą prezentowane w sąsiedztwie hali Z. W regularnych odstępach czasu nastąpi omówienie przykładów działania tych maszyn, dostępnych dla zwiedzających, kilka razy dziennie.

Myślistwo w Pawilonie Z

SILVA REGINA to ważne środkowoeuropejskie spotkanie specjalistów z branży leśnej. Myślistwo tradycyjnie wypełni unikatowy Pawilon Z, łącznie z jego galerią. Bez wątpienia największą atrakcją będzie ekspozycja spreparowanych zwierząt, pod tytułem "Tropem zwierzyny z byłego Związku Radzieckiego", wystawa historii myślistwa i łowiectwa, sceniczne show z udziałem kynologów, trębaczy i sokolników, próbki rzemiosła związanego z myślistwem oraz sprzedaż materiałów myśliwskich. Wśród wystawców nie zabraknie również producentów oraz sprzedawców broni i amunicji.

Jak dostać się do Brna
Podróżując z krajów sąsiednich, możemy skorzystać z usług autokarowych oraz dojazdu pociągiem EuroCity. Dzięki dużej częstotliwości kursujących autokarów i pociągów, wystarczy jeden dzień, by odwiedzić Centrum Wystawiennicze w Brnie. Korzystnym rozwiązaniem dla rolników i leśników jest organizacja własnego wyjazdu autokarowego.