GO i REGIONTOUR poszerzyły swój zakres

„Targi turystyki pełne wrażeń” – to podtytuł tradycyjnych już targów turystycznych GO i REGIONTOUR, które co roku wyznaczają początek nowego sezonu turystycznego w Centrum Wystawienniczym w Brnie. W nadchodzącym 2014 roku targi odbędą się w dniach od 16 do 19 stycznia.

Podobnie jak w ubiegłych latach, targi GO i REGIONTOUR skoncentrują się zarówno na specjalistach, jak i na szerokiej publiczności. Specjaliści mogą spodziewać się największej prezentacji przemysłu turystycznego w Europie Środkowej, ze szczególnym uwzględnieniem regionów, podczas gdy szeroka publika może oczekiwać targów pełnych wrażeń, przyjemnie spędzonego wolnego czasu i bogatej oferty turystycznej. Tradycyjnie targom towarzyszyć będzie kompleksowa prezentacja regionów turystycznych Republiki Czeskiej, a także miejsc popularnych w Europie i poza jej granicami. W ubiegłych latach przybywało coraz więcej uczestników z krajów sąsiednich. Rośnie zainteresowanie zwłaszcza wśród wystawców z Austrii, w nadchodzącej edycji przewiduje się również oficjalny udział Słowacji i Węgier.

Aktywny urlop w regionach
Atrakcyjność targów to nie tylko tematy wiodące, ale również program towarzyszący imprezy. Wśród całkiem nowych zagadnień GO i REGIONTOUR 2014 znajdą się m.in. urlop z rodziną i wypoczynek dla seniorów. Wśród propozycji znajdą się tylko wyselekcjonowane oferty, które zawierają certyfikowane zakwaterowanie. Największy nacisk zostanie położony na aktywne spędzaniu czasu wolnego w regionach, w różnych formach, ale zawsze z myślą o konkretnej grupie zwiedzających. Szczególna uwaga zostanie poświęcona kolarstwu, pieszym wycieczkom, Spa & Wellness, ośrodkom golfowym, łodziom oraz wszystkiemu co jest z nimi związane. Pokaz kolarstwa wykroczy tym razem poza granice Republiki Czeskiej i obejmie również przygraniczne regiony państw sąsiadujących. Będzie miała miejsce również prezentacja czeskich oraz morawskich ośrodków narciarskich, będąc zarazem ostatnia okazją dotarcia do zwiedzających przed rozpoczęciem najważniejszej części sezonu – feriami zimowymi.

Kusząca Kuchnia
Po zeszłorocznej udanej premierze na targi powraca gastronomiczny festiwal RegFoodFest. Zwiedzający będą mogli skosztować regionalnych specjałów oraz wybierać z gamy wysokiej jakości produktów regionalnych, możliwa będzie również kulinarna wyprawa do innego kraju. Dość duża powierzchnia zostanie przeznaczona na projekty takie jak Wina z Czech i Moraw oraz Świat Kawy. Z tej okazji, w jednym z pawilonów wystawienniczych odbędzie się finał prestiżowego Gastro Junior Brno-Bidvest Cup, podczas którego zmierzą się najlepsi młodzi kucharze, cukiernicy oraz kelnerzy.

Turystyka sakralna
Szczególnie dla specjalistów z dziedziny turystki przygotowano warsztaty turystyki sakralnej przygotowane we współpracy z Arcybiskupstwem Praskim oraz Urzędem Turystyki Moraw Wschodnich.

Festiwale
W ramach wiodącego tematu, Folklor i Rękodzieło Ludowe odbędzie się Festival Zespołów Folklorystycznych oraz pokaz Typowych Rękodzieł różnych Regionów. Ponadto targi turystyczne zaoferują bogaty program towarzyszący, w którego skład wchodzi festiwal GO CAMERA.

Rekordy GO i REGIONTOUR 2013
W ostatniej, styczniowej edycji targów GO i REGIONTOUR 2013 udział wzięło 789 wystawców z 22 krajów na całkowitej powierzchni wystawienniczej 9 500 m². Podczas czterech dni, ich ofertę obejrzało 27 576 zwiedzających z 15 krajów.