Kompleks sześciu przemysłowych imprez targowych w Centrum Wystawienniczym

Struktura Międzynarodowych Targów Maszynowych będzie podobna do tej z 2012 roku. Główny sektor obrabiarek i formierek będzie jeszcze bardziej dominujący niż w latach nieparzystych, dzięki specjalistycznym targom ITM odbywającym się w systemie dwuletnim (Międzynarodowe Targi Obrabiarek i Formierek). Również przemysł odlewniczy, spawalniczy, obróbki powierzchniowej i przetwórstwa tworzyw sztucznych jest mocno reprezentowany od czasu gdy część firm nie uczestniczy w targach MSV, ale jedynie w specjalistycznych targach przemysłowych, które odbywają się w Brnie raz na dwa lata. Są to Międzynarodowe Targi Odlewnictwa FOND-EX, Międzynarodowe Targi Technik Spawalniczych WELDING, Międzynarodowe Targi Obróbki Powierzchniowej PROFINTECH, oraz Międzynarodowe Targi Tworzyw Sztucznych i Kompozytów PLASTEX. Większość powierzchni w pawilonach została już wyprzedana, a organizatorzy oczekują, że oferta wystawców wypełni praktycznie całe centrum wystawiennicze łącznie z częścią powierzchni zewnętrznej.

Dzięki bogatemu programowi towarzyszącemu skupiającemu się na specjalistycznej tematyce jak i na promocji handlu, również sale konferencyjne i audytoria nie będą stały puste. Ponownie będzie miał miejsce międzynarodowy salon możliwości biznesowych Contact – Contact organizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Brnie; rosyjski i białoruski Business Day i inne tradycyjne spotkania, które uzupełnią ofertę programu. Poza Zgromadzeniem Konfederacji Przemysłu Republiki Czeskiej odbędzie się także Forum Ekonomiczne „10 lat w UE”.

Kolejne sprawdzone eventy będą czekały na zwiedzających bezpośrednio w pawilonach. Projekt Transfer Technologii i Innowacji to prezentacja ośrodków badawczych i uczelni technicznych, które mogą nawiązać kontakty oraz współpracę z partnerami handlowymi bezpośrednio na targach. W czwartek 2 października w Pawilonie A2 odbędą się jednodniowe „MSV Job Fair” dziedzin technicznych. Udane zeszłoroczne premiery oznaczają, że Park Robotów w Pawilonie Z, podobnie jak konferencja i ekspozycja druku 3D dają nadzieję na powtórzenie sukcesu podczas zbliżającej się edycji.


Grupa tematyczna: Przemysł maszynowy, elektrotechnika, obrabiarki

MSV visual