Międzynarodowe Targi Tworzyw Sztucznych i Kompozytów PLASTEX

Na przełomie września i października w terminie od 29.09. do 03.10. 2014 roku będzie miała miejsce 56. edycja Międzynarodowych Targów Maszynowych. Równolegle odbędzie się pięć imprez targowych: 9. Międzynarodowe Targi Obrabiarek i Formierek ITM, 15. Międzynarodowe Targi Odlewnictwa FOND-EX, 22. Międzynarodowe Targi Technik Spawalniczych WELDING, 5. Międzynarodowe Targi Obróbki Powierzchniowej PROFINTECH oraz 4. edycja Międzynarodowych Targów Tworzyw Sztucznych i Kompozytów PLASTEX.

Tegoroczna edycja MSV – największych targów przemysłowych w Europie Środkowej, ponownie odbędzie się w rozszerzonej wersji zgodnie ze schematem, który obowiązuje w latach parzystych. Terminowe połączenie targów technologicznych i maszynowych sprawdziło się już w 2010 i 2012 roku, wywołując efekt synergii, tym samym oferując zwiedzającym pełny przegląd najnowszych trendów obecnych w najważniejszych gałęziach przemysłu technologicznego.

Międzynarodowe Targi Tworzyw Sztucznych i Kompozytów PLASTEX odbędą się w Centrum Wystawienniczym w Brnie po dwóch latach. Przemysł tworzyw sztucznych i kompozytów jest w Republice Czeskiej bardzo dobrze rozwinięty, a wśród kluczowych klientów producentów tworzyw sztucznych wymienić można między innymi branżę motoryzacyjną, elektroniczną oraz opakowaniową. Odsetek produkcji maszyn i urządzeń, często niestandardowych dedykowanych dla wybranej technologii lub konkretnego zamówienia jest wysoki. To właśnie do tej grupy klientów adresowane są Międzynarodowe Targi Tworzyw Sztucznychi Kompozytów PLASTEX, jako najważniejsze targi przemysłuw kraju. W 2012 roku, w imprezie uczestniczyło 258 firm z 19 krajów. Prawie połowa wystawców prezentowała maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.

W tym roku, tak jak i w poprzednich latach ekspozycje wystawców zostaną usytuowane w pawilonie G1 oraz G2. Do tej pory swój udział w projekcie zgłosiło ponad 130 firm. Na Targach PLASTEX zobaczymy firmynie tylko z Republiki Czeskiej, ale również z Turcji, Portugalii, Węgier, Korei, Wielkiej Brytanii, Indii oraz z Hongkongu.

PLASTEX to nie tylko jedyne specjalistyczne targi tworzyw sztucznych, kompozytów oraz chemii dla przemysłu maszynowego, to również prezentacja postępowych technologii i innowacji. To wyjątkowe możliwości marketingowe i wartościowy program konferencji oraz seminariów poruszających bieżącą tematykę.