Poszerzony zakres targów SPORT Life

Tragi rowerowe Bike Brno nie odbędą się w tym roku; targi SPORT Life rozszerzą zakres aktywności sportowych o tę tematykę

Targi Brneńskie, w porozumieniu z wystawcami i partnerami, podjęły decyzję o anulowaniu targów rowerowych Bike Brno, które były zaplanowane na termin od 7 do 10 listopada 2013 roku. Odbywające się równolegle targi SPORT Life poszerzą program towarzyszący  o tematykę rowerową. Dwie pozostałe, równoległe imprezy targowe – Caravaning Brno i Dance Life Expo – odbędą się bez zmian.

Powodem decyzji o unieważnieniu targów Bike Brno była stopniowo rozwijająca się sytuacja na rynku rowerowym, która znacząco wpłynęła na potrzeby firm związane z handlem i marketingiem. Zmiany w systemie zamawiania nowych modeli rowerów w nadchodzącym sezonie kolarskim, nadmierna podaż i nowe kanały dystrybucji doprowadziły do podziału firm w ich opiniach dotyczących terminu targów, charakteru imprezy oraz ich własnej prezentacji.

„Nie zamierzamy obniżać poziomu targów do rangi zwykłej wystawy ukierunkowanej na sprzedaż z udziałem lokalnych sprzedawców detalicznych, jak działo się w przypadku niektórych imprez związanych z tematyką kolarstwa. Targi powinny prezentować nadchodzące trendy w branży, jest to zadanie, którego ta wystawa nie jest w stanie zrealizować w pełni”, powiedział Jiří Kuliš, dyrektor generalny firmy Veletrhy Brno, A.S.

Współorganizator i założyciel imprezy Karel Stárek komentuje decyzję o unieważnieniu targów w następujący sposób: „Kolarstwo jest sportem masowym, bardzo popularnym i jednym z ulubionych w Republice Czeskiej. Tym bardziej żałujemy, że pomimo licznych negocjacji z przedstawicielami kluczowych firm rowerowych, nie możemy zaoferować fanom kolarstwa kompleksowej wystawy najlepszych marek oraz nowości w tym sektorze. Trudna sytuacja ekonomiczna powoduje, że ludzie ograniczają swoje wydatki, co w konsekwencji doprowadziło do spadku sprzedaży rowerów w krajach całej Unii Europjskiej.”

Jednakże, kolarstwo jako temat nie zniknie z Centrum Wystawienniczego w Brnie. Wydarzenia towarzyszące takie jak Mistrzostwa Republiki Czeskiej w Bike Trialu, BMX&MTB Freestyle Show, czy Konferencja Bike będą częścią targów SPORT Life, które prezentują wiele dyscyplin sportowych i są miejscem spotkań oraz prezentacji nowości odzieży i sprzętu sportowego. „Nie poddajemy się w temacie targów Bike Brno. Jestem przekonany o tym, że branża rowerowa odżyje i w przyszłości będziemy mogli w dalszym ciągu promować Bike Brno na poziomie, do którego wszyscy przywykliśmy”, dodał Pan Kuliš.