SALIMA gotowa na przyjęcie specjalistów, handlowców i ekspercką publiczość

Czas do rozpoczęcia jubileuszowej, 30. edycji targów spożywczych SALIMA 2016 liczy się już w godzinach. Za chwilę Centrum Wystawiennicze w Brnie otworzy się dla specjalistów, handlowców oraz eksperckiej publiczności. Międzynarodowy kompleks targów spożywczych SALIMA/VINEX, MBK oraz INTECO odbędzie się w terminie od 17 do 20 lutego 2016. Równolegle do nich będą miały miejsce Międzynarodowe Targi Opakowań i Poligrafii EmbaxPrint.

Podobnie jak podczas ostatniej edycji targów SALIMA  w 2014 roku, technologie oraz wyroby gotowe będą prezentowane oddzielnie. W Pawilonie A wyeksponowane zostaną produkty spożywcze z Czech oraz z zagranicy. Swoje stoiska promocyjne będą miały tutaj oficjalne delegacje zagraniczne, pojedynczy producenci żywności, dodatków, napojów alkoholowych i bezalkoholowych, słodyczy, kawy, herbaty oraz słodyczy. Również w Pawilonie A odbędą się degustacje wina oraz piwa z małych browarów. Wśród wystawców będą reprezentowane takie instytucje państwowe jak: Ministerstwo Rolnictwa Republiki Czeskiej, Czeska Izba Żywnościowa oraz Związek Handlu i Ruchu Turystycznego Republiki Czeskiej.

Specjalistyczna część Targów SALIMA będąca z założenia doskonałym przeglądem przemysłu przetwórczego z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, zainstaluje się w Pawilonie V. W skład kompleksu Międzynarodowych Targów Spożywczych SALIMA wchodzą Międzynarodowe Targi Młynarstwa, Piekarnictwa i Cukiernictwa MBK oraz Międzynarodowe Targi Wyposażenia dla Sklepów, Hoteli i Cateringu INTECO. W ramach tych imprez targowych zaprezentują się czołowi producenci i dostawcy żywności oraz technologii dla branży spożywczej, młynarskiej, piekarniczej, cukierniczej, winiarskiej a także dostawcy wyposażenia dla sklepów, hoteli i cateringu z całego świata. Targi SALIMA regularnie prezentują najnowsze trendy we wszystkich wymienionych branżach oraz zaliczają się do wiodących międzynarodowych spotkań biznesowych w obszarze RETAIL i HORECA.  Podczas lutowych targów SALIMA zaprezentuje się ponad 400 wystawców oraz marek nie tylko z Europy, ale również z Afryki i Azji. Alfabetyczna lista uczestniczących firm dostępna jest na stronie internetowej www.salima.cz .

Nowością będzie FESTIWAL MINIBROWARÓW, który pod patronatem Czesko-Morawskiego Związku Minibrowarów oraz we współpracy z TERMOTECHNIKA BOHEMIA, s.r.o., SQHM GASTRO i czasopismem Pivo, Bier & Ale odbędzie się w ramach Targów Spożywczych SALIMA. W skrzydle Pawilonu A znawcy piwa oraz eksperci branży spożywczej będą mieli okazję do degustacji ponad 100 rodzajów piwa z 35 czeskich oraz słowackich minibrowarów. Niektórzy nawet na tę okazję uwarzą specjalne rodzaje piwa. Podczas FESTIWALU MINIBROWARÓW na małym podium odbędą się wykłady znanych osobistości z branży minibrowarnictwa. Zaprezentuje się również Czesko-Morawski Związek Minibrowarów, który skupia wokół siebie ponad 300 minibrowarów. Dostarczy także Czeskie i Morawskie Piwne Korony 2016 na uroczystość wręczenia nagród.

Oprócz piwa zwiedzający będą mogli w Pawilonie A dokonać degustacji różnych rodzajów win, z kolei inni wystawcy będą organizować degustacje oraz testową sprzedaż artykułów spożywczych i napojów.

Uzupełnieniem Międzynarodowych Targów Spożywczych SALIMA  są Międzynarodowe Targi Opakowań i Poligrafii EmbaxPrint, które odbędą się od 17 do 19 lutego w pawilonie G1. Połączenie targów spożywczych z targami EmbaxPrint sprawdziło się już podczas poprzednich edycji. A to dzięki temu, że wysoki procent produkcji przemysłu opakowaniowego skierowany jest właśnie do sektora spożywczego. I tym razem zwiedzający będą mieli możliwość zobaczyć "żywą" linię do pakowania PACKAGING LIVE 2016, gdzie maszyna do pojedynczego pakowania, zlokalizowana zawsze na początku linii tym razem będzie pakować nie mydło, tak jak to było poprzednim razem, a wyroby piekarnicze. Zostanie zaprezentowana mała fabryka - flowpack, roboty, drukarnie z możliwością druku na różnych materiałach, taśmy klejące, etykieciarki, urządzenia do owijania, urządzenia do testowania stabilności palet, powierzchnie specjalne oraz inne technologie, które są nieodłącznym elementem linii do pakowania. Równolegle odbędzie się również degustacja oryginalnego pieczywa oraz kawy, a wszystko to w specjalnej kawiarni.

Tradycyjnie też Veletrhy Brno ogłaszają konkurs na najlepsze eksponaty ZŁOTA SALIMA. Konkurs dedykowany jest dla produktów, które są prezentowane podczas międzynarodowych targów spożywczych SALIMA / Vinex, MBK, INTECO i EmbaxPrint. Zwycięskie eksponaty, wybrane przez komisję ekspertów branżowych, zostaną przedstawione zwiedzającym podczas samych targów.