STYL i KABO – nowe tematy

Brneńskie Targi Mody od dawna już z powodzeniem docierają do nowych grup wystawców oraz zwiedzających. Podczas sierpniowej edycji oprócz prezentacji niezależnej mody młodzieżowej w projekcie Fresh Fashion, pojawi się również sekcja tekstyliów oraz wyrobów galanteryjnych. Planowane są także całkiem nowe tematy, takie jak dekoracje sklepów czy produkty handmade.

Ten komu bliska jest branża mody, z pewnością wie, że targi STYL i KABO w Brnie odbywają się już od ponad 20 lat, zawsze 2 razy w roku. Tegoroczne  wyniki targów nawiązały do pozytywnego trendu z ubiegłego roku, potwierdzając tym samym stabilizację oraz poprawę sytuacji w przemyśle modowym. W 43 edycji targów STYL i KABO wzięło udział 258 wystawców z 16 krajów, a liczba zaprezentowanych marek w skali rocznej wzrosła o 1/10,  do 558. Targi były największym spotkaniem B2B branży tekstylnej, odzieżowej, obuwniczej i skórzanej na czeskim oraz słowackim rynku, które przyciągnęło ponad 5 tysięcy profesjonalnych zwiedzających, handlowców oraz kupujących.

Wśród trzydziestu firm, które zaprezentowały się w Brnie po raz pierwszy, znalazła się m.in. firma Ptak Moda, która prowadzi największą hurtownię odzieży w Europie Środkowej w Łodzi obejmującą ofertę 250 polskich  producentów  oraz projektantów. Ponieważ  krajowa produkcja w większej mierze ukierunkowana jest na eksport, w lutowych targach mody wzięło udział 60 czeskich producentów, ze wszystkich branż. Po udanej premierze w sierpniu 2013 roku, na targach znów będziemy mogli zobaczyć sekcję niezależnej mody młodzieżowej Fresh Fashion, poszerzoną o nowe tematy, np. dodatki oraz modę minimalistyczną marki Ritore czy oryginalnego dziecięcego ubioru marki Spookid.

Nadchodząca, 44. edycja targów STYL i KABO odbędzie się w dniach od 24 do 26 sierpnia 2014. Zwiedzający ponownie będą mogli zapoznać się z ofertą tkanin, galanterii oraz wyposażenia do produkcji konfekcji. Produkcja tego typu produktów wynikająca z rosnącego zapotrzebowania na wysoką jakość powraca do Europy, a jak pokazały sierpniowe Targi Mody STYL, również czeskie firmy mają w tej materii wiele do zaoferowania swoim odbiorcom. Producenci bielizny, czy odzieży poszukujący dobrych dostawców tkanin, powinni odwiedzić sekcję tkanin oraz galanterii. Częścią tej sekcji ponownie będzie Forum Trendów, gdzie zaprezentowane zostaną wzory tkanin oraz galanterii na nadchodzący sezon.

W przyszłości organizatorzy planują poszerzenie oferty. Sekcja dekoracji sklepowych zaprezentuje dodatki oraz wystrój sklepów. Drugim nowym tematem będą produkty Handmade, które ze względu na rozwój trendów modowych oraz rosnące zainteresowanie rękodziełem posiadają duży potencjał.

Sierpniowe Targi Mody STYL i KABO ponownie odbędą się w pawilonach P i F, ze sprawdzonym już podziałem na branże, wytyczone zostaną strefy przeznaczone do odpoczynku, wybieg oraz Live Gallery. Nowości i trendy proponowane przez wystawców ponownie będą prezentowane „na żywo” podczas kontraktacyjnych pokazów mody. Dzięki temu, że targi trwają od niedzieli do wtorku, możliwość odwiedzenia Centrum Wystawienniczego mają również handlowcy z mniejszych sklepów i placówek. Zwiedzający, będą mogli skorzystać z bezpłatnych wejściówek do wybranych miejsc, Galerii Morawskiej w Brnie, czy do Muzeum Miasta Brno, które otrzymają w postaci bonusu do biletu wstępu na targi.

Na targach nie zabraknie takich firm jak: Anita Moravia, Jihočeská textilní, Lamido, Mileta, Modela, Sanu Babu, Manfred Hegler, Polo Trade, Favab czy Urban Group. W targach KABO wezmą udział firmy takie jak: Anekta, Lanson Praha, Gabor, Rieker, czy Högl, w przygotowaniu jest również stoisko kolektywne członków ČOKA.