STYL/KABO czyli moda odmieniana przez wszystkie przypadki

W dniach od 27 do 29 sierpnia 2016 czyli od soboty do poniedziału w brneńskim Centrum Wystawienniczym odbędzie się największy na czeskim i słowackim rynku, kontraktacyjny przegląd odzieży, tekstyliów, obuwia oraz dodatków. Liczba wystawców znowu wzrosła a Targi STYL i KABO są największe od 5 lat! Podczas imprezy zaprezentowanych zostanie 650 marek modowych oraz aktualne trendy na sezon wiosna/lato 2017.

Ponad 30 czeskich i zagranicznych wystawców zaprezentuje sie w Brnie po raz pierwszy. Poprzez Targi STYL drogi na środkowoeuropejski rynek tradycyjnie szukają firmy greckie. Tym razem jest to moda damska Depolo oraz marka damskiej i męskiej odzieży Haris Cotton. Na wspólnym stoisku swoje kolekcje zaprezentują dwie firmy - dobrze rozwijająca się grecka marka Le Vertige oraz bardzo ciekawa marka Hype, która zainteresować może lekkimi, barwnymi propozycjami w stylu hippies. Swoją premierę będzie miała także grecka marka Vamp, znana już na czeskim rynku, specjalizująca się przede wszystkim w pro- dukcji bielizny damskiej oraz odzieży rekreacyjnej. Biorąc pod uwagę poprzednie edycje oraz tę sierpniową uczestnictwo greckich firm podwoi się.

Do nowych wystawców zalicza się również niemiecka marka Gattina, która już od 40 lat specjalizuje się w produkcji luksusowej bielizny z jedwabiu oraz firma Devergo Jeans, pierwotnie włoska, dziś mająca swą siedzibę na Węgrzech marka mody młodzieżowej. Kolejna węgierska firma GLO-Story (GLO=Green+Love+Open) w Brnie zaprezentuje szeroką ofertę odzieży rekreacyjnej damskiej, męskiej, dziecięcej i młodzieżowej. Oryginale propozycje mody damskiej włoskiej marki Relish będzie można zobaczyć na stoisku firmy Stefi. Kolejna ciekawa premiera to niemiecka marka Calao, specjalizująca się w produkcji strojów kąpielowych, które cieszą się powodzeniem w krajach europejskich oraz USA. Luksusową, światowej marki bieliznę damską i męską oraz stroje kąpielowe Guess zaprezentuje w Brnie po raz pierwszy słowacka firma Mercato d´Italia. Na uwagę z pewnością zasługuje również premiera polskiej marki Anabel Arto z kolekcją damskiej i męskiej bielizny, strojów kąpielowych, strojów plażowych oraz dodatków. Nowości to także marki High Fashion i Helena Bedrnová.

Do firm, które po przerwie wracają na targi, należą importerzy oryginalnej odzieży z Nepalu, Tybetu oraz Indii - firma Sanu Babu. Na Targach STYL pojawią się też tradycyjni wystawcy tacy jak: Anfen, Anita Moravia, Coll Fashion, Donet, Doppler CZ, H & D, Hegler Fashion, Hotex, Luiz, Karpet, Modela, Moděva, Neula Group, Otto Striessnig, Pleas, Ptak, Urban Group i inni. 

Również na Targach KABO nie zabraknie nowych firm. Marka Inblu i kolekcja damskiego, męskiego i dziecięcego obuwia, Bruni Diamonds - damskie sandały oraz torebki, zdrowe i stylowe obuwie Pediped, czy obuwie damskie Unna. Po raz pierwszy pojawi się młoda, czeska firma Spanish Shoes, która specjalizuje się w wysokiej jakości damskim i męskim obuwiu hiszpańskich marek Slowwalk, Vaquetillas, Roobin´s i Coronel Tapiocca. Ciekawą premierą będą dwie tradycyjne niemieckie marki. Obuwie zdrowotne Birkenstock stawia na wysoką jakość, ręczne wykonanie oraz wygodę a jej tradycja sięga roku 1774. Najstarszą fabrykę produkującą obuwie założył w Europie w roku 1838 Peter Kaiser i dziś ta niemiecka marka znana jest na 5 kontynentach. Do nowości należą także firmy P & M Pedag Czech z ofertą jakościowych niemieckich środków do czyszczenia i impregnacji obuwia i stalek. 

Do tradycyjnych firm, które wezmą udział w targach KABO i zaprezentują obuwie i galanterię skórzaną  należą: Ara Shoes, Arteddy, Caprice, Gabor, Josef Seibel, Romika, Gerry Weber, Doca, Hujo, JG Shoes, Lanson, Marco Tozzi, Rieker, Salamander, Sendi Design, Unidax, V + J obuv, Tamaris, Verde, Volum Bags, Faber, Attaga i inni.

Nowością edycji będzie połączenie tradycyjnego wykładu o trendach z pokazami. O modzie na najbliższą wiosnę i lato ponownie opowie holenderska ekspertka Ellen Haeser. Podobnie jak w lutym, seminarium odbędzie się bezpośrednio na wybiegu w pawilonie P. Tym razem w jego ramach odbędzie się również na bieżąco komentowany pokaz prezentujący aktualne trendy zaczerpnięte bezpośrednio z kolekcji wystawców, które Ellen Haeser wybierze osobiście. W wykładzie (z tłumaczeniem) można wziąć udział  w sobotę 27 sierpnia od godziny 14-tej. Wstęp jest bezpłatny, istnieje możliwość zadawania pytań.

Zwiedzający z pewnością ucieszą się z tradycyjnej możliwości obejrzenia pokazów kolekcji wystawców. Konraktacyjne pokazy mody damskiej i męskiej STYL SHOW będą miały miejsce każdego dnia o godzinie 10.30 oraz 13.30. Zawsze o 11.30 odbywał się będzie pokaz bielizny, piżam i wyrobów pończoszniczych LINGERIE SHOW. Ich uzupełnieniem będzie prezentacja - codziennie o 11.45 -  strojów kąpielowych, strojów plażowych oraz dodatków BEACHWEAR SHOW. Przygotowywany jest również niedzielny pokaz LUXURY MATERIALS, który poprzez materiały wysokiej jakości połączy cztery ciekawe kolekcje. Swoją twórczość zaprezentuje młoda, czeska projektantka Mirka Horká, zwyciężczyni konkursu TOP STYL DESIGNER w roku 2011, która jako jedna z nielicznych skupia się na modzie męskiej. Wisienką na torcie będzie zaś czeska premiera najnowszej kolekcji marek modowych ELLIE SAAB – haute couture, OSCAR DE LA RENTA i ROBERTO CAVALLI.

Ponownie częścią programu towarzyszącego będzie wręczenie nagród Jana Pivečky studentom oraz młodym projektatom obuwia i galanterii skórzanej oraz przyznanie certyfikatu najlepszego obuwia dziecięcego Žirafa.

Przejdź do katalogu i informacji o Targach STYL/KABO w j. czeskim i angielskim - iKatalog STYL, iKatalog KABOPrzewodnik Zwiedzającego