STYL/KABO - jak było i jak będzie

W sierpniu bieżącego roku ponad 5 tysięcy handlowców i kupujących miało okazję zapoznać się z modowymi trendami na wiosnę oraz lato 2014. Już niedługo między 16 a 18 lutego Centrum Wystawiennicze w Brnie zaprezentuje kolejne nowości, które na sklepowych półkach pojawią się w przyszłym sezonie jesienno-zimowym.

W sierpniowych targach udział wzięło 300 firm z 15 krajów, które przedstawiły kolekcje pond 600 marek odzieżowych oraz skórzanych. W porównaniu do roku 2012 liczba metrów kwadratowych sprzedanej powierzchni ekspozycyjnej zwiększyła się prawie o 9 000, niewątpliwe na ten stan wpłynęła nowa oferta, w ramach której swoją premierę miała sekcja mody młodzieżowej oraz niezależnej mody Fresh Fashion. Po kilku latach nieobecności na targi powróciła również sekcja tekstyliów, dzięki czemu producenci odzieży oraz bielizny mogli bezpośrednio spotkać się ze swoimi dostawcami.

Zwiedzający mogli zobaczyć pokazy mody, na których nie zabrakło twórczości projektantów takich jak: Oscar de la Renta, Emilia Pucciho i Elie Saab. W ekskluzywnym pokazie, który przygotował specjalnie na tę okazję praski butik Obsession można było zapoznać się z dziesiątkami modeli, przede wszystkim strojów formalnych wybranych z aktualnych kolekcji, które niedawno gościły na prestiżowych, światowych pokazach mody. Kolejnym wyjątkowym spektaklem był pokaz kolekcji młodej, indonezyjskiej projektantki Dian Pelengi, inspirowany tradycjami muzułmańskimi. Pokaz mody „Ikony Czasu” praskiego VOSON zaprezentował  na targach modę widzianą oczami studentów. Regularne pokazy mody prezentowały kolekcje wystawców mody damskiej i męskiej, bielizny i strojów kąpielowych.

Dużym zainteresowaniem oraz pozytywnymi opiniami zwiedzających cieszyło się również seminarium brytyjskiej agencji WGSN poświęcone trendom na wiosnę/lato 2014. Firma World Global Style Network London to znana agencja prognozująca w dziedzinie rozwoju mody, a jej główny ekspert Sue Evans przedstawiła w poglądowy sposób trzy kluczowe trendy dla nadchodzącego sezonu, inspirowane światem cyfrowym, barwną naturą Ameryki Południowej i tradycyjnym rękodziełem. Świat cyfrowy z pikselowymi wzorami oraz montażem z fotodruku wyrówżnia jego sportowy oraz luksusowy charakter, jest zabawny i młodzieżowy, lecz zarazem subtelny dzięki tradycyjnym liniom kroju. Modne będą również nasycone letnie kolory, inspirowane urokiem pustyni, które najlepiej prezentują się na zwiewnych bluzkach trapezowego kroju oraz na długich, romantycznych sukniach. Trzeci kluczowy trend jest powrotem do stylu retro. Materiały naturalne produkowane są tak, by sprawiały wrażenie ręcznego rzemiosła, z zachowaniem niedoskonałych elementów oraz rustykalnego prymitywizmu.

W przyszłym roku Targi STYL i KABO odbędą się w dniach od 16 do 18 lutego. Dotychczasowe zainteresowanie wystawców potwierdza, stabilizację w branży. Do 12 listopada swój udział zgłosiło już 160 firm, wśród których nie zabrakło znaczących wystawców takich jak: Favab, Jihočeská textilní, Pletex, Sanu Babu, Šulc, Tonak oraz innych. Na targach STYL zadebiutują polscy producenci odzieży oraz trzy greckie firmy, które zaprezentują konfekcję damską oraz modne dodatki. Na KABO do pierwszego terminu odnotowano około 40% zgłoszeń z zagranicy, wśród nich znajdują się firmy takie jak: Caprice, Gabor , Wortmann, Högl, Legero, Lanson a další.

Podróż do Brna w lutym 2014 z pewnością się opłaci!


Grupa tematyczna:  Moda, Obuwie i Wyroby Skórzane, Akcesoria

STYL visual