STYL/KABO tuż za rogiem

Od niedzieli 24 sierpnia wtorku 26 sierpnia 2014 roku, Centrum Wystawiennicze w Brnie będzie należało do najnowszych modowych trendów w ubiorze, tekstyliach, obuwiu i akcesoriach.  Producenci i importerzy zaprezentują odwiedzającym targi kolekcje przygotowane na sezon wiosna/lato 2015, targi będą zawierały atrakcyjne pokazy mody oraz profesjonalny program towarzyszący. Oprócz tradycyjnie prezentowanych sektorów, pojawią się ponownie nowe udane projekty, jak Strefa Fresh Fashion dedykowana młodej, niezależnej twórczości, czy specjalna sekcja tekstyliów i galanterii.

STYL
Tragi STYL odbywają się w Brnie od 1993 roku zawsze w lutym i w sierpniu, prezentując nowe kolekcje i trendy w modzie klasycznej, casualowej, dziecięcej, modzie ciążowej, bieliźnie i strojach kąpielowych. W ubiegłych latach zawsze odbywały się w pawilonie P, największym pawilonie wystawowym w Europie Środkowej i swoją ofertę dedykuje głównie handlowcom i kupującym z sieci detalicznych z Czech i Słowacji.

Większość wystawców odwiedza targi regularnie dwa razy do roku żeby spotkać się ze swoimi klientami. Tego roku w sierpniu zaprezentują się firmy takie jak Anita Moravia, Donet, Etex, Favab, H&D, Jihočeská textilní, Jopess fashion, Lisca Moda, Manfred Hegler, Mileta, Modela, Pleas, Sanu Babu czy Urban Group. Po premierze w lutym ponownie zaprezentuje się również polska firma Ptak Moda z Łodzi – to największy sprzedawca odzieży w Europie Środkowej, skupiający  250 polskich producentów i projektantów.

Zwiedzający mogą zobaczyć kolekcje także na żywo cztery razy dziennie podczas kontraktacyjnych pokazów mody w pawilonie P. Będą miały również miejsce dwa specjalne wydarzenia. W niedzielę 24 sierpnia odbędzie się pokaz kolekcji bielizny Felina wzbogacony przez biżuterię Jablonec. Drugiego dnia targów, w poniedziałek 25 sierpnia odbędzie się pokaz mody czeskiego projektanta Luděka Kellnera pod tytułem WITHOUT A NAME, prezentujący kolekcję damskich sukienek formalnych. Poszczególne modele inspirowane są materiałem, z którego zostały wykonane. Część kolekcji została przygotowana w oparciu o wcześniejsze projekty. Pozostałe modele zrodziły się z bezpośrednich aranżacji na manekinie pod wpływem natchnienia danej chwili. W lutym 2012 roku projektant dotarł ze swoją kolekcją „The Wave” do finału konkursu Top Styl designer. W pobliżu wybiegu ponownie stanie Live Gallery, uzupełniona o popularną strefę chill-out ze smacznymi przekąskami.

Prezentacja nowych marek

Co pół roku na tragach STYL pojawiają się dziesiątki nowych wystawców z Republiki Czeskie i z zagranicy. Część z nich chce rozwijać się na czeskim i słowackim rynku mody i poszerzyć swoją ofertę o nowe marki, inni powracają po kilkuletniej przerwie. Sierpień 2014 nie będzie wyjątkiem, a zwiedzający mogą liczyć na prezentację ciekawych nowości.

Zwiedzający będą mogli zapoznać się z nową marką o nazwie Capuccino, prezentowaną na STYLU przez firmę Fashion CZ, wyłącznym dystrybutorem na rynku czeskim i słowackim m.in. marki Eugen Klein.Firma Beck International  zaprezentuje marki Vanilia i Von Zeiten.

Kolejną premierę oferuje słowacka firma Modemax i jest nią marka Aimée Vogue. Firma odzieżowa z piętnastoletnią tradycją, koncentrująca się na oryginalnym designie dedykowanym dla pewnych siebie kobiet. Nie możemy doczekać się ekstrawaganckiej dżinsowej i młodzieżowej marki Foggy prezentowanej przez rumuńska firmę Zara Design.

Ciekawą nowością prezentowaną przez angielską markę Bottomless London będzie młodzieżowa moda casual w stylu miejskim. Specjalizująca się w eksperymentach z technologiami nadruku i nowymi materiałami.

Firma Altik Moravia powraca na targi STYL po dwóch latach z kolekcją oryginalnej dzianinowej mody marki Evate.

Odzież wykonana z naturalnej skóry marki Natur Collection to debiut ukraińskiej firmy Dina Leather.

Po długiej przerwie firma Slovenka - Silver, która kontynuuje tradycję produkcji wyrobów włókienniczych w słowackim Martině już od roku 1921 również dołączy do wystawców. Jej marki SLOVENKA i Silver oferują damską, męską, dziecięcą modę bielizny i bielizny nocnej, odzieży z bawełny i bielizny termicznej.

Sekcja bielizny będzie obejmowała premierę polskiej firmy AB OVO Lingerie z nowościami marek takich jak Gossard, Shock Absorber, Pretty Polly, Pour Moi? itp.

Barbaras to nowa marka odzieży dziecięcej z Polski, w sekcji akcesoriów pojawią się natomiast nowe marki jak LYDC London od Bagstage, czy firma Ragazza z biżuterią.

Ponownie pojawią się goście  z odległych egzotycznych krajów, jak firma z Indii D.A. Groups czy Stowarzyszenie Tekstylne z Tajwanu z różnego rodzaju tkaninami odzieżowymi i ubraniowymi.

Trzecia odsłona Strefy Fresh Fashion

Fresh Fashion, przegląd oryginalnej mody młodzieżowej po raz pierwszy pojawił się na targach STYL w sierpniu 2013 roku. Wtedy był to krok w nieznane, ale okazało się, że małe firmy z oryginalnymi czeskimi produktami wypełniły niszę na naszym standardowym rynku mody. Reakcja zwiedzających targi była tak pozytywna, że Strefa Fresh Fashon powróciła do Centrum Wystawienniczego w Brnie w lutym – sześć miesięcy wcześniej niż to było planowane.

W sierpniu 2014 spotkamy się z modą niezależną w Brnie na targach mody po raz trzeci, zaprezentuje się rekordowa liczba dwunastu wystawców – młodych, kreatywnych firm z Czech. W ich asortymencie ponownie dominować będą akcesoria, głównie wyroby skórzane i biżuteria, ale również odzież, wzorzyste pończochy oraz nowości, oryginalne czeskie drewniane okulary.

Już rok temu organizatorzy targów STYL zdecydowali wyjść naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu tkaninami, galanterią i wyposażeniem dla przemysłu odzieżowego. Trend ten jest spowodowany powrotem do produkcji wysokiej jakości produktów w Europie. W związku z tym po kilku latach przerwy w sierpniu 2013 roku Brneńskie Centrum Wystawiennicze przywróciło sekcje materiałów, galanterii i wyposażenia do produkcji odzieży. Wystawcy byli zadowoleni z udziału i zgodzili się aby kontynuować tą specjalną sekcję zawsze na sierpniowych targach mody. Tego roku ponownie zaprezentują się firmy takie jak PEGA-VEL, Tylex Letovice, Velveta, czy członkowie klastra tkanin technicznych Clutex – firmy takie jak STAP, ELAS i KOH-I-NOOR. STRIMA CZECH.

KABO ze stałymi i nowymi wystawcami

Targi obuwia KABO to najbardziej prestiżowa, profesjonalna wizytówka czeskich i zagranicznych producentów obuwia, wyrobów skórzanych i akcesoriów w Czechach oraz na Słowacji. Sierpniowe targi ponownie odbędą się w pawilonie F i powitają tradycyjnych już wystawców i marki takie jak Ara, Lanson, Gabor, Rieker, Högl, Wortmann, Caprice, Axel Accessories, Term, Wendel, Geneze, Legero, Obutex, Verde i inne. Wspólne stoisko członków Czeskiego Stowarzyszenia Obuwia i Skóry ČOKA zajmie większą powierzchnie niż w lutym 2014 roku.

Wśród nowych wystawców KABO znajdzie się firma Rakija, która jest dostawcą damskiego, męskiego i dziecięcego obuwia szeregu marek jak Melissa, Emu, Fabio Rusconi, czy Royal Republiq.

Po raz pierwszy na KABO zaprezentują się także Effect Company, Petra Pejsarová - Pejsar Group, słoweńska firma Cepter i inne.