Targi budownictwa na starcie

Od 26 do 29 kwietnia 2017 roku brneńskie Centrum Wystawiennicze stanie się zarówno miejscem prezentacji nowych technologii oraz rozwiązań technicznych, jak również miejscem spotkań specjalistów ze wszystkich dziedzin budownictwa oraz technicznego zabezpieczenia budów.
Równolegle będą miały miejsce Targi Budownictwa Drewnianego DSB Brno oraz Targi Mebli i Wyposażenia Wnętrz MOBITEX. W jednym miejscu zaprezentowa- ne zostaną trendy i nowości dotyczące zarówno samej budowy czy przebudowy, ale również wysokiej jakości, nieszkodliwych dla zdrowia mebli i 
wyposażenia wnętrz. 

Jakie były Targi Budownictwa Brno w roku 2016? Większe i lepsze!
Targi Budownictwa Brno potwierdziły w roku 2016 powoli rosnący trend, zarówno w liczbie wystawców, jak i zwiedzających. Obie grupy były zadowolone z swojego udziału. Podczas targów zaprezentowały się 772 firmy z 20 państw, zajmując ponad 19.400 m2 powierzchni ekspozycyjnej. Podczas czterech dni targi odwiedziło ponad 45.000 zwiedzających z konkretnymi pytaniami ukierunko- wanymi na informacje z zakresu budownictwa, renowacji, czy też wyposażenia wnętrz. Organizatorzy imprezy liczą na kontynuację tego trendu w 2017 roku. 

Cena powierzchni uzależniona od miejsca w pawilonie
W roku 2017 cena za powierzchnię ekspozycyjną będzie również zależała od wybranego przez wystawcę miejsca oraz od terminu wysłania dokumentów aplikacyjnych. Wcześniejsze zgłoszenie udziału daje więcej możliwości wyboru powierzchni. Cena za 1m2 zewnętrznej powierzchni ekspozycyjnej wynosi 1.000 CZK, cena za 1m2 powierzchni w pawilonie uzależniona od strefy w pawilonie oraz terminu i zaczyna się od 1.300 CZK.

Dowiedz się, co się dzieje na świecie
Targi Budownictwa Brno skupiają się na kilku tematach, które są dziś aktualne nie tylko w sektorze budownictwa. Konferencja otwarcia poświęcona będzie problematyce ożywienia zabytkowych części miast. Kolejne zagadnienie to dotacje przeznaczone na  budownictwo i rekonstrukcje energooszczędne. Nie zabraknie prezentacji cechów budowlanych oraz innych specjalistycznych stowarzyszeń. Organizatorzy zdradzili, że podczas Targów Budownictwa Brno swój jubileusz 25-lecia działalności świętować będzie Cech Ciepłowników i Insta- latorów Republiki Czeskiej.

Inteligentny i bezpieczny dom w praktyce
Technologie audiowizualne, wysokiej klasy sprzęt AGD oraz stylowe meble z możliwością obsługi poprzez systemy sterowania jako część nowoczesnego, wygodnego i bezpiecznego domu. To wszystko będzie można zobaczyć i wypróbować osobiście na stoisku zlokalizowanym w pawilonie F. Pokazany będzie wzorcowy dom inteligentny, w którym za pomocą tabletu lub telefonu można sterować np. sprzętem AGD, oświetleniem, pompą ciepła lub bramą wjazdową. Zaprezentowany zostanie również projekt samochodu elektrycznego zintegrowanego z systemem energetycznym domu i spełniającego funkcje kompensatora wahań zużycia energii, ładowanego poprzez panele słoneczne paralelnie z bateriami głównymi domu. Nieodłączną częścią ekspozycji będzie również specjalistyczny program konsultacyjny dla architektów i projektantów oraz centrum doradcze dla szerokiej publiczności. Partnerami projektu są ABB, Praska Energetyka, Studio Jasyko oraz Targi Brneńskie.
    
Architektura ogrodowa tym razem z elementami wody
W roku 2016 w ramach projektu Architektury ogrodowej na ponad 1.500 m2 zaprezentowano różne typy ogrodów, mebli oraz drewnianego wyposażenia do ogrodów. W roku 2017 temat zostanie rozszerzony o elementy wody. Temat ten jest atrakcyjny dla 98% gości targowych, którzy zainteresowani są budownictwem ogrodowym i zielenią - roślinnością, drzewami oraz narzędziami ręcznymi. Znajdą coś dla siebie również majsterkowicze. 

Jedyna prezentacja budownictwa drewnianego na Morawach? Targi DSB!
Targi Budownictwa Drewnianego DSB to prezentacja budowli drewnianych, konstrukcji, materiałów, fundamentów i ociepleń. Ofertę wystawców rozszerza program towarzyszący, który przygotowany jest we współpracy z profesjonalnymi partnerami i stowarzyszeniami.

Na Targach MOBITEX meble – nieszkodliwe dla zdrowia, wysokiej jakości 
Problematyce wyboru wysokiej jakości mebli zdrowotnych poświęcone są targi MOBITEX - kompleksowo, od programu towarzyszącego, ekspozycji, po specjalistyczne centra doradcze stowarzyszeń i związków.

Targi PTÁČEK przy brneńskiej budowlance
Brno odbędą się Targi PTÁČEK - organizowane przez hurtownię PTÁČEK. Impreza będzie dostępna dla szerokiej publiczności w piątek 28 i w sobotę 29 kwietnia. W ramach tej akcji zaprezentuje się hurtownia  PTÁČEK oraz 130 dostawców z sektora: ciepłownictwo, gaz, woda, sanitariaty, sieci inżynieryjne.

Jak zgłosić udział w Targach Budownictwa Brno? Więcej informacji w tym miejscu.