Targi Mody STYL/KABO wspierają branżę już 25 lat

Premiery kolekcji przygotowywanych na przyszły sezon, trendy przedstawione przez ekspertów modowych, spotkania B2B oraz ekskluzywne pokazy mody. Targi STYL i KABO wspierają branżę modową dwa razy w roku już od 25 lat. W lutym tego roku główną rolę grać będzie moda na sezon jesień-zima 2018/2019 i po raz pierwszy aktywnie w targach będą uczestniczyły blogerki modowe.

51. edycja Targów STYL i KABO odbędzie się w terminie od 17 do 19 lutego b.r. Kupcy obejrzą nowe kolekcje na nadchodzący sezon jesień i zima a obok tradycyjnych pojawią się również nowi wystawcy. Na Targach STYL będzie to np. marka Plantier, luksusowa, niemiecka odzież domowa, stroje kąpielowe, moda plażowa oraz ta wykorzystywana w czasie wolnym. Po raz pierwszy w targach wezmą udział dwie niemieckie projektantki z własnymi markami. Zaprezentują się dwie greckie marki bielizny, kostiumów kąpielowych oraz ubrań domowych: Pink Label i Pen.ky. Włoska firma Emme Evolution przywiezie do Brna kolekcję Pregiò Couture – elegancką i funkcjonalną damską odzież wierzchnią: parki i kurtki. Z Serbii przybędzie moda dżinsowa Conto Bene Jeans a z Polski moda damska Dunka oraz moda męska marki Folstop. Ofertę poszerzy paru dostawców materiałów oraz odzieży z Indii i Pakistanu.

Po raz pierwszy na targach pojawią się mniejsi czescy producenci. Pod marką Carri BOOm ukrywa się młodzieżowa odzież o modnych krojach – koszulki, sukienki, bluzy oraz spódnice uszyte z bawełny z elastanem. Firma DivaModa zaprezentuje kolekcję ekstrawaganckiej mody damskiej Mexton. Kratochvil Styl jest marką damskiej mody w oryginalnym dizajnie a firma Angra CZ w Brnie pokaże nakrycia głowy. Nie zabraknie również dostawców komponentów i maszyn. Firma CNM Textil przyjedzie z ofertą druku inkjetowego, wykorzystywanego na materiałach naturalnych, bawełnie oraz lnie. Premierę na targach będzie miała firma Stick, jedna z największych firm hafciarskim na słowackim rynku z własnym studiem oprogramowania.

Również Targi KABO poszerzą swoją tradycyjną ofertę o nowe marki. Grecja zaprezentuje obuwie S.Pietro, a trzy firmy z Pakistanu galanterię skórzaną, paski i rękawiczki. Po raz pierwszy w targach weźmie udział czeska firma Medico prevent, która ma w swojej ofercie wygodne oraz zdrowotne obuwie zagranicznych marek: BF to skórzane kapcie dla całej rodziny ze specjalną technologią miękkiego stąpania, Szamos, tradycyjna węgierska marka obuwia dziecięcego o wysokiej jakości, Medico, zdrowotne obuwie dziecięce, pod marką Trek zobaczymy skórzane outdoorowe obuwie z Rosji, sprawdzające się w ciężkich warunkach oraz obuwie Klartex przeznaczone do codziennego użytku. W segmencie torebek, toreb i plecaków uwagę przyciągnie kolekcja marki Sammao oraz oferta firmy Lilió, która wykorzystuje motywy kwiatowe.

W ramach programu towarzyszącego pojawią się dwie nowości – specjalny pokaz mody Bloggers & Designers Show, złożony z dwóch części. Pierwszy blok zaprezentuje trendy na przyszły sezon widziane oczami bloggerek modowych, które wybiorą modele bezpośrednio z ekspozycji wystawców. W drugiej części zobaczymy autorskie kolekcje czeskich oraz zagranicznych projektantów mody. Specjalny pokaz mody odbędzie się w niedzielę 18 lutego o godzinie 18.00. Przygotowywane są również tradycyjne, kontraktacyjne pokazy mody poświęcone zarówno damskiej, jak i męskiej konfekcji oraz strojom kąpielowym. 

Kolejną nowością będzie Centrum Doradcze STYL w Pawilonie P zlokalizowane obok stoiska stowarzyszenia ATOK i SOTEX, tj. w „głównej alei” pawilonu. Zwiedzający oraz wystawcy w sobotę i w niedzielę będą mogli bezpłatnie wykorzystać obecność specjalistów oraz zadać im pytania na różne tematy np. poprawnego oznaczenia składu materiału według wytycznych 1007 (bambus, Lycra, Coolmax), symboli, rozmiarów odzieży oraz ich znaczenia według nowych wytycznych, reklamacji z punktu widzenia producenta, sprzedawcy, rzecznika praw konsumenta (w tym zagadnienia prawa oraz problemów praktycznych) oraz pytania o ochronę praw konsumenta.

Czy istnieje producent lub handlowiec, który nie chciałby wiedzieć, jakie kolory będzie się nosiło oraz co będzie sprzedażowym hitem nadchodącego sezonu? Kluczem do poznania trendów w sektorze bielizny damskiej będzie wykład oraz pokaz mody pt. „Bielizna damska: Co się nosi, a co nosić się powinno…”, który w sobotę 17 lutego bezpośrednio nawiąże do pokazu mody LINGERIE Show. Martin Karych z firmy ALTRA zaprezentuje podczas praktycznych pokazów aktualne kroje oraz skonfrontuje je z prezentowanymi modelami. Trendy w modzie damskiej i męskiej przedstawi holenderska projektantka mody Ellen Haeser podczas tradycyjnego seminarium, połączonego także z pokazem. Będzie on miał miejsce tego samego dnia od godziny 14.00 bezpośrednio na wybiegu w Pawilonie P. Ponownie będzie to jedyne, ukierunkowane na trendy seminarium w Republice Czeskiej, organizowane we współpracy z renomowanym zagranicznym wykładowcą.