Targi Mody w Brnie powitają stałych i nowych wystawców

W dniach od 22 do 24 sierpnia (sobota - poniedziałek) w brneńskim Centrum Wystawienniczym zagoszczą najnowsze trendy mody w branży odzieżowej, tekstyliach, obuwiu oraz dodatkach. Producenci i importerzy zaprezentują handlowcom kolekcje przygotowane na sezon wiosna/lato 2016. Częścią Targów STYL i KABO będą również atrakcyjne pokazy mody oraz specjalistyczny program towarzyszący.

Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć propozycje firm z zagranicy. Pojawi się również kilka nowości. Firma Barencadi po raz pierwszy zaprezentuje dodatki modowe, z kolei węgierska firma Campi Textile będzie promowała markę bielizny oraz strojów kąpielowych Lagoon Lingerie. Pełną ofertę damskiej konfekcji przedstawi Neula Group, kolekcję konfekcji męskiej zaprezentuje natomiast firma Saxoo International z Węgier, która po raz pierwszy pojawi się na targach. Kolejny nowy uczestnik Soft Cotton przedstawi ofertę szlafroków, bielizny oraz tekstyliów domowych. Nowi wystawcy Rostra ze Słowacji oraz Syntex z Polski zaoferują wyroby pończosznicze. Jednak na szczególną uwagę zasługują nowości z dalekich krajów: dzięki wsparciu Departamentu Przemysłu i Handlu Hanoi w targach weźmie udział 9 wietnamskich firm, które przedstawią oferty konfekcji, mody dziecięcej i młodzieżowej oraz tekstyliów domowych.

Po dłuższej nieobecności pojawią się również interesujące powroty. Pierwszy raz od 2011 w targach udział weźmie firma K.eva - Eva Kadeřábková, która specjalizuje się w produkcji dzianin, modzie młodzieżowej oraz damskiej i męskiej konfekcji. Na targi powróci słowacki producent koszul oraz marynarek MICHEL, który ostatnim razem uczestniczył w targach w 2009 roku.

Trzonem targów STYL pozostają stali wystawcy, którzy regularnie biorą udział w targach i dwa razy do roku spotykają się w pawilonie P ze swoimi odbiorcami. I tym razem nie zabraknie firm takich jak: Anita Moravia, H&D, Jopess fashion, Libor Koller, Manfred Hegler, Perab - Radek Kabrhel, Pleas, PM - styl, T E X A R T czy Urban Group. Bardzo liczna konkurencja spotka się w segmencie koszul męskich, które to prezentować będą firmy AMJ Trade, Arikos, Casamoda, R.G.I. Plus oraz nieobecny na targach 4 lata Marco Moralli. Bogaty będzie również wybór nakryć głowy: kapelusze i czapki zaprezentują np. firmy ANYTRA, Karpet, CAPU, Pletex czy RDX. Nowy układ stoisk pojawi się w sekcji Lingerie, gdzie zaprezentują się takie firmy jak Calvi, Donet, Lamido, Lisca Moda, Prako Kyjov, V.style CZ, Vestis line, Werso i inni.

Targi KABO to najbardziej prestiżowy, specjalistyczny i kontraktacyjny przegląd produktów czeskich i zagranicznych producentów obuwia, galanterii oraz dodatków w Republice Czeskiej i na Słowacji. Potwierdza to sierpniowa edycja targów, w której udział wezmą wszyscy znaczący oraz tradycyjni wystawcy. Zwiedzający zapoznają się w pawilonie F z nowymi kolekcjami obuwa takich firm i marek jak: Ara, Caprice, Gabor, Geneze,  Högl, František Hujo, Lanson Praha, JG Shoes, Legero, Protetika, Rieker, Term, V + J obuv, Wendel, Wortmann i innych. Nie zabraknie również ponownie biorących udział firm z torebkami takich jak: Arteddy, Axel Accessories, Ragazza, Sendi Design nebo Unidax. Jako nowość z Polski pojawi się oferta obuwia codziennego użytku, którą przedstawi Agnieszka Kruk oraz firma Nikpol specjalizująca  się w obuwiu codziennego użytku oraz formalnym. Po raz pierwszy w tragach wezmą udział takie czeskie firmy jak Kairo plus cz, producent komponentów galanteryjnych oraz obuwniczych, Dalibor Kubík i Topshelf, wystawcy obuwia, firma SES z ofertą toreb i plecaków oraz firma Shopen Group, która zaprezentuje niemieckie walizki Titan a Travelite.

Wszystkim fanom mody przekazujemy dobre wieści: w sierpniu w Brnie odbędzie się krajowe seminarium organizowane we współpracy z zagranicznym specjalistą. Lutowe seminarium, w którym wzięła udział Pani Ellen Haeser z Holandii spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem wśród handlowców, dlatego organizatorzy ponownie zaprosili renomowaną ekspertkę, która posiada ponad trzydziestoletnie doświadczanie w dziedzinie kreowania trendów czy rozwoju materiałów tekstylnych. Wykład Pani Ellen Haeser wraz z  tłumaczeniem symultanicznym odbędzie się w sobotę 22 sierpnia o 14 godz., wstęp jest bezpłatny, w ramach seminarium będzie możliwość zadawania pytań.

Na targach mody nie może również zbraknąć pokazów mody. Pokazy będą odbywały się 4 razy dziennie. Zaprezentowane zostaną kolekcje mody damskiej i męskiej, bielizny oraz wyrobów pończoszniczych. Pojawią się również dwie specjalne modowe akcje. W sobotę 22 sierpnia od godz. 17 molo będzie należało do marki bielizny luksusowej LISCA, która obchodzi sześćdziesięciolecie swojego istnienia, zaś w niedzielę 23 sierpnia o godz. 17, odbędzie się jedyny pokaz kolekcji luksusowych sukni wieczorowych czołowych projektantów pod nazwą LUXURY SUMMER.