TECHAGRO - znacząca prezentacja techniki rolniczej w Europie

Od 30 marca do 3 kwietnia w brneńskim Centrum Wystawienniczym, w Republice Czeskiej będzie miał miejsce kompleks imprez targowych na czele z rolniczymi targami TECHAGRO. To jedno z 3 najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie, które stanowi doskonałą okazję by zapoznać się z nowościami w dziedzinie rolnictwa i leśnictwa. Obecność na targach oznacza spotkanie ze specjalistami i wszystkimi, którzy należą do środowiska rolników, leśników oraz myśliwych. Pierwsza edycja Targów TECHAGRO odbyła się w brneńskim Centrum Wystawienniczym 20 lat temu, tegoroczne obchody będą zatem powiązane z uroczystościami jubileuszowymi. Równolegle z targami rolniczymi TECHAGRO odbędą się Targi Leśnictwa i Myślistwa SILVA REGINA, Targi Odnawialnych Źródeł Energii w Rolnictwie i Leśnictwie BIOMASA oraz Targi Weterynaryjne ANIMAL VETEX.

Branża techniki rolniczej zostanie zaprezentowana na terenie całego Centrum Wystawienniczego z wyłączeniem pawilonów H oraz Z wraz z przynależącą do nich powierzchnią zewnętrzną. W pawilonie H zobaczyć będzie można zwierzęta hodowlane, natomiast pawilon Z będzie poświęcony tematyce techniki leśniczej, myślistwu oraz zagadnieniom z zakresu targów BIOMASA. Swoje produkty zaprezentują  wszyscy liczący się producenci i dystrybutorzy branży rolniczej z Europy – m.in. John Deere, krajowy Zetor, New Holland, Case, Kuhn oraz inni czescy producenci maszyn uprawowych i rolniczych jak FARMET czy ZDT Nové Veselí. Prezentowane eksponaty można liczyć w tysiącach, firmy przedstawią nowości oraz znane już i sprawdzone maszyny.

Do problematyki rolnictwa i leśnictwa nawiązują również targi BIOMASA, których głównym tematem jest wytwarzanie z biomasy energii, nadającej się do eksploatacji.  W pobliżu pawilonu Z zwiedzający będą mogli zobaczyć nie tylko ekspozycje statyczne, ale przede wszystkim praktyczne pokazy maszyn – rębaków, rozdrabniaczy i maszyn do załadunku materiałów sypkich. Pokazy będą obywały się w czasie trwania targów.

Targi SILVA REGINA – część związana z leśnictwem, zaproponują zwiedzającym przede wszystkim rozwiązania techniczne z dziedziny pozyskiwania drewna, bogaty program towarzyszący oraz sportową rywalizację drwali. Specjalne atrakcje czekają myśliwych podczas odwiedzin w pawilonie Z, w którym oprócz licznych eksponatów z dziedziny myślistwa takich jak trofea, dla zwiedzających przygotowane zostaną również ekspozycje zorientowane na sprzedaż. Na stoiskach możliwy będzie zakup odzieży myśliwskiej, broni, amunicji, optyki i pozostałego asortymentu związanego z łowiectwem oraz aktywnością na świeżym powietrzu.

W Centrum Wystawienniczym będą obecni wystawcy ze wszystkich branż, z 29 krajów świata.

Ważną częścią targów TECHAGRO jest wystawa zwierząt hodowlanych. W tym roku zaprezentowane zostaną 22 rasy bydła mięsnego.

Brneńskie Centrum Wystawiennicze należy do największych ośrodków targowych w Europie Środkowej i oferuje zagranicznym zwiedzającym usługi oraz serwis na najwyższym poziomie. W ramach usług możliwa jest rezerwacja zakwaterowania, oraz realizacja innych świadczeń związanych z odwiedzinami w brneńskim Centrum Wystawienniczym. Lokalizacja targów umożliwia podróżowanie za pośrednictwem międzynarodowych lotnisk w Pradze czy Wiedniu, które z Brnem połączone są transportem autobusowym i kolejowym.

Więcej informacji na www.techagro.cz