WOOD-TEC 2013 – zaprezentują nowości

W dniach od 22 do 25 października w Centrum Wystawienniczym w Brnie, po dwóch latach, po raz kolejny pojawią się międzynarodowe targi przemysłu przetwórstwa drewna oraz przemysłu meblowego WOOD-TEC. Jest to wiodąca tego typu impreza w Europie Środkowej. Przygotowania niedługo dobiegną końca, organizatorzy natomiast przewidują powodzenie tegorocznej edycji. „W porównaniu z ubiegłymi latami, firmy zaczęły wcześniej zgłaszać swój udział. W targach po raz kolejny udział wezmą wszystkie najważniejsze firmy prowadzące swoją działalność na rynku Republiki Czeskiej. Zwiedzający mogą także spodziewać się wielu nowych firm, które zaprezentują się na targach po raz pierwszy”, powiedział Pan Miloň Mlčák, menager targów WOOD-TEC.

Obecnie pracujemy nad rozplanowaniem powierzchni ekspozycyjnej w pawilonie. Targi tradycyjnie będą miały miejsce w pawilonach P i F oraz w przynależącej do nich przestrzeni na zewnątrz budynków. Zatem, WOOD-TEC po raz kolejny odbędzie się w najbardziej nowoczesnej części Brneńskiego Centrum Wystawienniczego. Wystawcy są już w trakcie opracowania swoich stoisk, ich projektu architektonicznego oraz prezentacji. W tym roku wśród największych wystawiających się firm znajdą się m.in. Epimex, TEKMA, BeA CS, STM, ITALCOMMA, ASAMER, BALJER-ZEMBROD, EGGER CZ, Hettich ČR, Panas, PILART, ROJEK prodej, Blum, Schachermayer, HOUFEK, FELDER KG oraz wiele innych.

Wzrasta również liczba firm uczestniczących w targach WOOD-TEC po raz pierwszy, są to wystawcy przybywający nie tylko z Republiki Czeskiej, ale również z zagranicy, wśród nich ABIRON, Alpi-dýha, Dřevomateriál, Foerster Tecom, Freewood, GreMi KLIMA, Ing. Martin Václavek, Jiří Mynař-strojírenská výroba, LUNIT (Republika Słowacka), NEXNET, Pollmeier Polska (Polska), PREBENA ČR, Rűttgers Organics GmbH (Niemcy), TECE DECOR (Turcja), VB Leasing CZ, Woodgrain i inni. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania naszymi targami 30 nowych wystawców. Dowodzi to, że przedsiębiorstwa w dalszym ciągu uważają targi za ważne narzędzie marketingowe” powiedział Miloň Mlčák.

Większość wystawców zaprezentuje nowości
Jak już wspomniano, przygotowania do październikowych targów WOOD-TEC trwają. Wystawcy pracują nad prezentacją i projektem stoisk. Większość z nich przybędzie na targi zaprezentować nie tylko swoje dotychczasowe produkty, ale przede wszystkim nowości.

Firma WETO AG z bawarskiego miasta Tittling wprowadzi nową wersję profesjonalnego programu VisKon V7 dla kompletnych, szkieletowych konstrukcji z drewna. Zaprezentują również oprogramowanie 3D CAD / CAM dla wiązarów dachowych, konstrukcji drewnianych, konstrukcji szkieletowych z drewna oraz schodów. Zwiedzający będą mogli otrzymać tuż przy stoisku darmowy program dla schodów Scalinata, wraz z bezpłatną wersją programu więźby dachowej WETO Liberta. „Targi WOOD-TEC stały się ważnym ogniwem pomiędzy firmą i naszymi istniejącymi już klientami, dodatkowo stwarzają również okazję do nawiązania nowych kontaktów w sprzyjającym otoczeniu”, powiedziała Pani Hana Janoušková, dyrektor handlowy spółki.

Firma Felder-Group CZ również planuje wprowadzenie nowości na rynek. „Między innymi, chcemy zaprezentować nową serię frezarek  i strugarek oraz nowe rodzaje centr obróbczych CNC ”, powiedział dyrektor firmy, inż. Tomaš Vystyd.

Profesjonaliści mogą spodziewać się wielu interesujących prezentacji, innowacji oraz nowości. Lista wystawców będzie dostępna na stronie internetowej targów jeszcze przed ich rozpoczęciem.

Zaawansowane materiały i design mebli, a także innowacyjne konstrukcje szkieletowe z drewna
Również podczas tegorocznej edycji targów, organizatorzy przygotowują specjalny program towarzyszący, we współpracy z Uniwersytetem Mendela w Brnie. Zwiedzający będą mogli skorzystać z szeregu prezentacji, seminariów oraz konferencji, które dostarczą aktualnych informacji z dziedziny obróbki drewna i produkcji mebli. Program towarzyszący będzie również skupiał się wokół innych ciekawych tematów, zwiedzający będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o przyszłości i możliwościach wykorzystania nowych materiałów, o nowoczesnym designie i technologiach w przemyśle meblarskim. Zaprezentowane zostaną informacje dotyczące szkieletowych konstrukcji drewnianych, które zaczynają być coraz bardziej popularne w Republice Czeskiej. Wprowadzone zostaną również tematy dotyczące obecnie panujących w tej dziedzinie trendów i haptycznych efektów drewna. W programie towarzyszącym znajdą się także projekty edukacyjne. Wdrożony zostanie projekt interaktywnego portalu edukacyjnego dla producentów mebli oraz system informacyjny „NIS” dla meblarstwa. Oferta programu jest zatem naprawdę ciekawa i specjaliści będą mieli w czym wybierać.

Zwiedzający rejestrujący się na stronie internetowej targów będą mogli  skorzystać ze zniżek na opłaty za wstęp.


Grupa tematyczna: Obróbka drewna i przemysł meblarski

WOOD-TEC visual