WOOD-TEC 2015 odnotowuje zwiększone zainteresowanie firm

Od wtorku 20 do piątku 23 października tradycyjnie po dwóch latach w brneńskim Centrum Wystawienniczym odbędą się Międzynarodowe Targi dla Przemysłu Drzewnego i Meblowego WOOD-TEC, które obecnie są kluczową imprezą targową w dziedzinie obróbki drewna w Europie Środkowo-Wschodniej oraz profesjonalną platformą dla specjalistów z Republiki Czeskiej i ze Słowacji. WOOD-TEC powstał w 1944 poprzez wydzielenie z Międzynarodowych Targów Maszynowych segmentu technologii obróbki drewna. Od roku 1999, kiedy to otrzymał patronat europejskiego stowarzyszenia EUMABOIS stał się częścią grupy najważniejszych, światowych, specjalistycznych prezentacji. W tym roku będzie to już 14. edycja.

WOOD-TEC uwzględniony jest w prestiżowym kalendarzu europejskiego stowarzyszenia EUMABOIS - najważniejszego podmiotu działającego na światowym rynku technologii obróbki drzewa. Do jego członków należy 13 stowarzyszeń z szeregiem największych światowych producentów, realizujacych 60% zapotrzebowania światowej produkcji w przemyśle obróbki drewna.

Według EUMABOIS targi WOOD-TEC są jednymi  z najważniejszych w dziedzinie obróbki drewna. "Patronat stowarzyszenia jakim jest EUMABOIS, zobowiązuje nas do utrzymywania ścisłych standardów przy organizacji targów. Szczególny nacisk jest położony nie tylko na przygotowania i organizację akcji czy istotne tematy ale również na wysoki profesjonalizm targów oraz udział specjalistów i ekspertów. Patronat EUMABOIS jest dla tragów WOOD-TEC nie tylko prestiżowym wyróżnieniem ale także gwarancją wysokiej jakości oraz profesjonalizmu. WOOD-TEC jest jedyną tego rodzaju imprezą w Republice Czeskiej i na Słowacji," mówi inż. Milon Milcak, dyrektor targów.

Wiodące światowe i krajowe marki już zgłosiły swój udział. A Państwo?

WOOD-TEC jest szansą dla firm do zaprezentowania nowych technologii, maszyn, narzędzi oraz produktów dla przemysłu drzewnego i meblowego. Jest miejscem do spotkań profesjonalistów z branży, dyskusji na aktualne tematy i jest skierowany do specjalistycznej grupy docelowej  z regionu Europy Środkowej. Regularnie targi odwiedza ponad 15 tys. profesjonalnych zwiedzających, głównie z Republiki Czeskiej i ze Słowacji. 

"Ponieważ chodzi o czysto specjalistyczne targi, współpracujemy w ramach kampanii medialnej z profesjonalnymi wydawnictwami nie tylko z Republiki Czeskiej, ale również ze Słowacji. Jeśli chodzi o zagranicznych partnerów medialnych, koncentrujemy się na krajach sąsiednich, przede wszystkim na Niemczech, Austrii i Polsce. W tym roku planujemy dla dziennikarzy branżowych nie tylko z tych krajów ale również z Rosji czy Białorusi specjalny program w ramach projektu przyjazdowych misji wspartych przez Ministerstwo Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej", dodaje Milon Mlcak.

Tegoroczny WOOD-TEC odbędzie się najnowocześniejszej części brneńskiego Centrum Wystawienniczego. Profesjonalni zwiedzający mogą spodziewać się kompleksowego przeglądu wszystkiego, co z przemysłem obróbki drewna i przemysłem meblowym związane. Swój udział potwierdzili już tradycyjni wystawcy i główni gracze na czeskim i słowackim rynku np firmy: AXIMA MORAVA, ASAMER, BG Technik, EPIMEX, Felder KG, Houfek, IGM Bohemia, Italcomma Moravia, PANAS, Pilart, Rojek, STM, TEKMA i inni. Kolejne to: Agglu, Aigner TOOLS, Anka M+N, BeA, Baljer Zembrod, Bras, Briklis, Hans Hundegger AG, Giblast Group, Ing. František Kořínek K+K, Jaromír Horský, Jeřábek-stroje, Jiří Mynař produkcja maszyn, KOVO NOVÁK, LINAK C&S, MAFFEL AG, MAREK Industrial, Neva-Trade , PILANA Saw Bodies, Silvi Nova, Stanley Black&Decker Czech Republic, TOS Svitavy, VYDONA, Wood Software, ZWT i inni. Do nowych firmy, które po raz pierwszy będą prezentować się na targach należy np. FOR-decor czy HABILIS aj.

WOOD-TEC ARENA = serce nowego programu towarzyszącego

Częścią targów WOOD-TEC będzie nowa formuła specjalistycznego programu towarzyszącego, który w tym roku przechodzi zasadniczą zmianę, jego celem nadal jest wzmocnienie prezentacji poszczególnych wystawców oraz uatrakcyjnienie wizyty na targach profesjonalnym zwiedzającym. Główną nowością jest WOOD-TEC Arena. "To zupełnie nowa platforma, która będzie przestrzenią dla branżowych stowarzyszeń i instytucji edukacyjnych do przedstawienia nowych projektów, dyskusji i aktualnych tematów. Za pomocą nowej interaktywnej formy wystawcy mogą prezentować nowe produkty oraz usługi. Zaprezentowane zostaną również nowości oraz zmiany dotyczące środowiska biznesowego i branży jako takiej, a także udostępniona zostanie przestrzeń do spotkań nieformalnych", wyjaśnia Milon Milcak.

W ramach WOOD-TEC Areny do dyspozycji będzie również meeting point oraz centrum prasowe. Odbędzie się tam uroczyste otwarcie targów oraz już wspomniany specjalistyczny program towarzyszący w formie wykładów i konferencji. Na WOOD-TEC Arenie w ramach nowego konkursu TOP EXPONAT - najlepszy produkt czy usługa zaprezentowana podczas targów, zostanie ogłoszony zwycięzca oraz odbędzie się szereg różnych akcji. "WOOD-TEC Arena stanie się sercem programu towarzyszącego całych targów, a wystawcy i zwiedzający będą ją mieli w pełni do dyspozycji," dodaje Milon Milcak.