Zainteresowanie targami wzrosło: 56. edycja MSV przyciągnęła ponad 76 tys. zwiedzających

Międzynarodowe Targi Maszynowe 2014 potwierdziły swoją pozycję lidera wśród targów przemysłowych w Europie Środkowej. Udział 1627 wystawców (wzrost w stosunku do ubiegłego roku o 10%) odzwierciedla pozytywny rozwój czeskiej gospodarki, a w szczególności produkcji przemysłowej. Targi odwiedziło 76 155 profesjonalnych zwiedzających z 53 krajów. To prawie o pięć tysięcy więcej niż w ubiegłym roku i najwięcej w przeciągu ostatnich trzech lat. "Wzrost frekwencji można przypisać wznowionym inwestycjom i zwiększonemu popytowi na nowe rozwiązania i technologie w przemyśle", powiedział dyrektor generalny Jiří Kulisz o zwiększeniu zainteresowania odwiedzających MSV.

Zwiększone zainteresowanie zwiedzających zostało zauważone nie tylko wśród Czechów, ale także pośród gości z krajów sąsiadujących - Słowacji, Węgier, Polski, Austrii, Niemiec, również z Europy Wschodniej - Rosji i Ukrainy. Istotną grupę gości stanowili eksperci z międzynarodowych firm przemysłowych działających na terenie Europy Środkowej. Osoby decydujące, które są najważniejszą grupą gości, przybyły na targi w odpowiedzi na zaproszenie wystawców ze szczególnym zainteresowaniem maszynami dla nowych projektów inwestycyjnych.

Pierwsze wyniki badań przeprowadzonych wśród zwiedzających wykazują wysoki poziom zadowolenia z tegorocznych targów. Goście docenili przede wszystkim szereg nowych produktów i profesjonalny poziom targów, który został pozytywnie oceniony przez 91% respondentów. Około 80% odwiedzających zdecydowało, by odwiedzić targi MSV ponownie w przyszłym roku.