Zwierzęta są już przygotowane na ANIMAL TECH

    Międzynarodowe Targi Produkcji Zwierzęcej ANIMAL TECH odbywają się w 2019 roku wspólnie z Krajową Wystawą Zwierząt Hodowlanych i Krajową Wystawą Myślistwa. Grupa tych imprez powstała we współpracy z partnerami i współorganizatorami — stowarzyszeniami branżowymi, administracją państwową, samorządem lokalnym i szkołami zawodowymi. ANIMAL TECH jest także odpowiedzią na  zapotrzebowanie ze strony firm z branży maszyn i technologii do produkcji zwierzęcej.

    Ponad 700 sztuk bydła różnych ras, 140 koni, ponad sto owiec i kóz i dwadzieścia świń. Wszystko to można obejrzeć od niedzieli do środy w Centrum Wystawienniczym w Brnie, które raz na dwa lata staje się miejscem największego pokazu hodowli zwierząt. „W Republice Czeskiej nie znam lepszego miejsca, które mogłoby zapewnić odpowiednie przestrzenie dla tak dużej liczby zwierząt gospodarskich pokazywanych i wystawianych w Brnie. Są tutaj odpowiednie warunki niezależnie od pogody i specjalna powierzchnia antypoślizgowa, ponieważ dbamy także o bezpieczeństwo zwierząt. Zajmujemy dwa największe pawilony,
    a niedługo i to nam nie wystarczy” — powiedział David Lipovský, szef sekcji hodowlanej Czesko-Morawskiego Towarzystwa Hodowców.

    Jednocześnie największa krajowa wystawa zwierząt jest interesującym problemem logistycznym. Ponownie trzeba było przywieźć ogromną liczbę zwierząt z całej Republiki Czeskiej w ciągu jednego dnia. Udało się to dzięki korzystnej lokalizacji Brna i zaangażowaniu wszystkich firm posiadających licencję na transport dużych zwierząt. Jak poinformował David Lipovský, w sobotę były w akcji 42 ciężarówki.

    Impreza potrwa od 12 do 15 maja 2019 r. Więcej informacji na stronie https://www.bvv.cz/en/animal-tech/.