Prestiżowi wystawcy i najlepsze eksponaty

  Rekordowa powierzchnia dla prestiżowych wystawców i najlepszych eksponatów

  29 maja 2019 w Centrum Wystawienniczym w Brnie otwarto targi zintegrowanych systemów bezpieczeństwa, w skład których wchodzą 15. Międzynarodowe Targi Obronności i Technik Ochrony IDET, 19. Międzynarodowe Targi Technik Pożarniczych PYROS oraz 10. Międzynarodowe Targi Zabezpieczenia i Usług Ochrony ISET. Jest to prestiżowy pokaz technologii obrony, przeciwpożarowych oraz bezpieczeństwa w Europie Środkowej i Wschodniej. Dla czeskiego przemysłu obrony i bezpieczeństwa jest to wyjątkowa okazja do kompleksowego przedstawienia swojej oferty potencjalnym klientom z całego świata.

  IDET platformą handlową przemysłu obronnego

  Praktycznie żaden z ważnych członków Stowarzyszenia Przemysłu Obronnego i Bezpieczeństwa Republiki Czeskiej nie zignorował Targów IDET. „Zainteresowanie wystawców Targami IDET jest wyższe niż przed dwoma laty, impreza jest większa i bogatsza w eksponaty. Wzrostu należy dopatrywać się głównie w wyraźnym powiększeniu wynajętych powierzchni, ponieważ firmy chcą zaprezentować większą ilość bardziej atrakcyjnych eksponatów” powiedział dyrektor targów bezpieczeństwa Michalis Busios. Na targach nie zabrakło czeskich firm, takich jak EVPÚ Defense, Česká Zbrojovka, Glomex MS, Omnipol, VOP CZ, SVOS, LOM PRAHA, PRAGA-Export i inne. Na Targach nie zabrakło czeskich firm takich jak EVPÚ Defence, Česká Zbrojovka, Glomex MS, Omnipol, VOP CZ, SVOS, LOM PRAHA, PRAGA-Export i innych. Ekspozycję Czechoslovak Group wzbogacił legendarny helikopter wojskowy Black Hawk. Do nowych firm prezentujących się na targach IDET należy Nimrod – Ivo Štorek, który prezentuje karabiny snajperskie, karabiny automatyczne oraz najnowszą gamę lunet. Swoją premierę ma również producent rentgenów przemysłowych ELEDUS. Helikopterem bezzałogowym pochwali się firma Modelárna LIAZ. Pojazd pancerny Gerlach zostanie zbudowany przez Zetor Engineering. Ministerstwo Obrony Republiki Czeskiej i Armia Republiki Czeskiej na swoich stoiskach zapewnią atrakcyjne spektakle. Ich prezentacja upamiętni znaczący tegoroczny jubileusz – 100-lecie powstania sztabu generalnego oraz 20 lat wejścia do NATO.

  Wysoki udział wystawców z zagranicy

  IDET potwierdza swoje znaczenie również dzięki dużej liczbie zagranicznych wystawców. Po kilku latach na targi powraca fiński producent pojazdów pancernych PATRIA. Z Brazylii po raz pierwszy przyjedzie producent samolotów Embraer,  a z USA powraca firma Lockheed Martin, która jest jedną z czołowych marek w sektorze. Nie zabraknie największego izraelskiego producenta samolotów IAI – Israel Aerospace Industries. Tzw. Special Focus, czyli temat specjalny targów poświęcony jest w tym roku współpracy szwedzko – czeskiej w przemyśle obronnym. Szwecję reprezentuje firma Saab Technologies – producent samolotów Gripen. Z Polski przyjechały trzy firmy – Fabryka Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych Faser S.A., Targi Kielce S.A. i Grupa WB.

  Rywalizacja o zamówienia państwowe

  Na targach prezentują się wszyscy czołowi gracze starający się o największy kontrakt w historii Armii Republiki Czeskiej, który opiewa na 53 miliardy koron. Dostawca 210 bojowych wozów piechoty będzie prawdopodobnie wybrany spośród czterech firm – brytyjskiej BAE Systems (CV-90), hiszpańskiej General Dynamics European Land Systems (Ascod) oraz dwóch niemieckich PSM (Puma) i Rheinmetall Landsysteme (Lynx). Zwiedzający Targi IDET mogą zobaczyć wszystkie cztery firmy. Oczywiście wystawcy przywieźli także inne eksponaty, na przykład General Dynamics, producent Pandur, zapowiada prezentację dwóch ciężkich pojazdów gąsienicowych i jednego pojazdu kołowego.

  Godziny otwarcia

  Targi Obronności IDET, PYROS i ISET są otwarte w dniach od 29 do 30 maja 2019 od godz. 9.00 do 18.00. Wejście w trakcie dwóch pierwszych dni możliwy jest wyłącznie dla osób, które ukończyły 16 lat. Ograniczenie to podyktowane jest charakterem wydarzenia. Kompleks targów bezpieczeństwa jest przeznaczony w przede wszystkim dla specjalistów i podlega ścisłym ograniczeniom uwzględniającym bezpieczeństwo. W piątek 31 maja 2019 targi są czynne w godzinach od 9.00 do 17.00. W sobotę 1 czerwca 2019 również od godz. 9.00 do 17.00, mimo iż komercyjna część IDET się zakończy. Tego dnia program w Pawilonie Z adresowany jest w szczególności dla dzieci. Będzie można zobaczyć ekspozycje Targów PYROS i ISET.